KU 100 (detail)

KU 100

Speciální mikrofon - „umělá hlava“ - má své opodstatnění i ve věku vícekanálového zvuku - je například doporučován pro snímání zadních kanálů.
KU 100
„Umělá hlava“ KU 100 je dvoukanálový stereofonní mikrofon ve tvaru lidské hlavy s mikrofonem v každém uchu, používaný pro speciální nahrávky. Při poslechu této nahrávky na kvalitních sluchátkách máte pocit, že jste přímo na koncertě, respektive přesně v místě, kde byl při nahrávce umístěn KU 100. Při poslechu přes reproduktory je zvuk téměř stejný, jako by byly použity standardní stereo mikrofony umístěné ve stejném místě jako KU 100. Další možností uplatnění jsou průmyslové aplikace, například použití jako měřícího zařízení pro výzkum v oblasti akustiky. Často se také používá pro výzkum a dokumentaci vlivu hluku v různých pracovních prostředích v reálných podmínkách.

KU 100 používá beztransformátorové obvody pro jejich špičkové výstupní parametry, rychlou přechodovou odezvu, neobyčejně nízký šum a odolnost proti VF interferencím. Výstup je symetrický (XLR) i nesymetrický (BNC), napájení mikrofonů je možné řešit externím napájením Phantom 48 V, 6 bateriemi AA (umístěnými uvnitř „hlavy“) nebo externím napáječem ze sítě 220/240 V (součást balení). Přepínač druhu napájení je umístěn zespodu, společně s výstupními konektory. Uvnitř „hlavy“ jsou umístěny spínače útlumu (10 dB) a basového filtru s polohami linear/40 Hz/150 Hz.

Vyrábí se v barvě matná šedá.
KU 100 (01)KU 100 (02)KU 100 (03)


KU 100
Neumann na YouTube

Preload obrázků Preload obrázků Preload obrázků