M 149 Tube (detail)

M 149 Tube

Univerzální high-end elektronkový mikrofon s jedinečným zvukem a komplexní možností nastavení prametrů včetně 9 směrových charakteristik a 7 úrovní basového filtru. Použitá kapsle s dvojitou membránou pochází z legendárních typů U 47 a M 49.
M 149 Tube
M 149 Tube je všestranně nastavitelný mikrofon s dvojitou membránou. Použitá mikrofonní kapsle, známá z legendárních mikrofonů U 47 a M 49, je připojena na elektronku pracující jako impedanční převodník. Oproti dřívějším koncepcím s transformátorem používá M 149 Tube beztransformátorové výstupní obvody umožňující mimo jiné použití dlouhých mikrofonních kabelů bez jakéhokoliv zabarvení zvuku. S možností volby mezi 9 směrovými charakteristikami je mikrofon ideální volbou pro jakékoliv použití. Stejně jako jeho předchůdci je M 149 Tube vynikající vokální mikrofon, a to nejen díky použité kapsli, ale i moderním obvodům, vyznačujícím se velice nízkým šumem.

Mikrofonní kapsle je kvůli omezení hluků pružně uložena uvnitř krycí mřížky. Plocha pod kapslí je kónicky tvarována pro rozptýlení odražených zvuků z horní poloviny akustického prostoru. Tato konstrukce vylučuje jakékoliv rušení zvuku přicházejícího přímo do kapsle. Velká krycí mřížka obklopující kapsli je akusticky otevřená a zlepšuje realistický zvuk mikrofonu, který je možné přepnout do devíti směrových charakteristik: kulové, kardioidní, široké kardioidní, úzké kardioidní, osmičkové a všech poloh mezi základními.

Elektronka typu trioda, použitá v M 149 Tube, vybraná pro své výjimečné přenosové vlastnosti, spolupracuje s osvědčenými beztransformátorovými obvody. Důvod pro toto zapojení je možnost řízení audio signálu mezi kapslí a výstupními obvody. Jako další část signálové cesty je speciálně navržený integrovaný zesilovač s velmi nízkým zkreslením (THD < 0.002% při ± 10 V), velice nízkým šumem a velkým výstupním proudem. Nízká výstupní impedance a vyšší proud dovolují použít kabely až 300 metrů dlouhé bez jakéhokoliv snížení kvality zvuku. Elektronkový zesilovač mění vysokou impedanci kapsle a přidává 10 dB zisku. Dynamický rozsah je impozantní, špičkový výstup může být až ± 10 V při 20 mA.

Basový filtr má 7 poloh v půloktávových krocích mezi 20 Hz a 160 Hz (-3 dB). Tento filtr se může použít i pro potlačení hluku klimatizace nebo při silném větru. Dále je filtr účinnou pomůckou pro omezení „proximity“ efektu pro snímání z malé vzdálenosti.

K mikrofonu se dodává síťový zdroj N 149 A s možností připojení na napětí 100 - 240 V, se speciálním 8 žilovým kabelem pro mikrofon.

Vyrábí se v barvě matný nikl.
M 149 Tube (01)M 149 Tube (02)M 149 Tube (03)M 149 Tube (04)


M 149 Tube
Neumann na YouTube

Preload obrázků Preload obrázků Preload obrázků