TLM 102 (detail)

TLM 102

Mikrofon TLM 102 patří do nové generace studiových mikrofonů Neumann – nejen designem ale i cenou.
TLM 102
Menší rozměry mikrofonu přispívají k výjimečně kompaktnímu vzhledu, který nicméně zapadá do klasického designu Neumann. Elegantní tvar společně s kroužkem v chromovaném provedení zaujme na první pohled vaši pozornost.

Uvnitř mikrofonu se skrývá nově vyvinutá velkomembránová mikrofonní kapsle s kardioidní charakteristikou. Maximální akustický tlak (SPL) je 144 dB, což je hodnota umožňující použít TLM 102 i pro snímání velice hlasitých nástrojů jako perkusí, bicích nebo kytarových zesilovačů. Díky rychlé přechodové odezvě je vhodný pro všechny hudební nástroje. Jeho hlavní doménou je ale hlas – jak zpěv tak i mluvené slovo. Kmitočtová křivka je rovná s mírným zdvihem nad 6 kHz, což zaručuje minimální zabarvení hlasu a čisté podání basů. Kvůli potlačení dotykových hluků je kapsle uložená v pružném závěsu. Krycí mřížka kromě ochrany kapsle slouží i jako pop-filtr pro odstranění retnic při snímání zpěvu a mluveného slova.

Díky své ceně a univerzálnímu použití je TLM 102 ideálním mikrofonem pro domácí nahrávací studia, projektová studia, menší TV a rozhlas.

V lednu 2011 získal mikrofon TLM 102 cenu TEC Award - 1. místo v kategorii Microphone Recording Technology.

Vyrábí se v barvě matný nikl a matná černá.

Recenze mikrofonu v časopisu Music Store.

Recenze mikrofonu v časopisu Muzikus.
TLM 102 (01)TLM 102 (02)TLM 102 (03)


TLM 102
Neumann na YouTube

Preload obrázků Preload obrázků Preload obrázků