U 67 SET (detail)

U 67 SET

Elektronkový mikrofon definující zvuk 60 let.
U 67 SET
Originál, který byl často napodobován, ale vždy neúspěšně.

Mikrofon U 67 byl uveden na trh v roce 1960 a stal se oblíbeným studiovým "tahounem". V současnosti vzrůstá zájem o jeho nenapodobitelný zvuk a pro po desítkách let Neumann opět začíná s jeho výrobou podle původních postupů.

Návrat legendy

U 67 byl nástupcem světoznámého mikrofonu U 47 a brzy se stal standardním mikrofonem všech studií, protože nabízel více možností než jeho předchůdce - 3 směrové charakteristiky, basový filtr a možnost snížení citlivosti. Až do dnešních dnů sáhne mnoho zvukových mistrů po tomto mikrofonu jako po poslední záchraně, kvůli jeho výjimečné mnohostrannosti a nedostižné kvalitě zvuku.

Vrcholná technologie Neumann

Typ U 67 byl prvním mikrofonem se slavnou vložkou K 67, která se stala synonymem "klasického zvuku Neumann" a uplatnila se také v mikrofonu U 87 A. Neméně důležitý byl také elektronkový obvod s cílenou úpravou amplitudově frekvenční charakteristiky pro snížení šumu elektronky. U 67 byl prvním mikrofonem vhodným pro moderní způsoby nahrávání, jako je "close-miking", protože vestavěný basový filtr omezuje proximity efekt vznikající při snímání na malou vzdálenost. Díky možnosti snížení citlivosti může U 67 snímat bez zkreslení i zdroje s vysokou hlasitostí (až 124 dB). Stejně nadčasový jako zvuk je i vzhled. U 67 má klasický kónický tvar se zúženou mřížkou, která se stala tradicí po dalších 50 let u mikrofonu U 87.

Historie se opakuje

Zvukově je "nový" U 67 identický s modelem z let 1960 - 1971. Používá stejnou vložku i elektrické obvody a důležité prvky, jako například výstupní transformátor BVV 12, byly vyrobeny s úzkostlivou pečlivostí stejně jako původní. Elektronka EF 86 je pečlivě vybírána s ohledem na ideální charakteristiku a nejnižší šum. Napájecí zdroj je inovován, hlavně kvůli současným přísným bezpečnostním předpisům i vyššímu proudu vláken současných špičkových elektronek. Nový zdroj NU 67 V může napájet i původní mikrofony U 67.

Vyrábí se v barvě matný nikl.
U 67 SET (01)U 67 SET (02)U 67 SET (03)U 67 SET (04)U 67 SET (05)U 67 SET (06)


U 67 SET
Neumann na YouTube

Preload obrázků Preload obrázků Preload obrázků